&His Boys Ragtime Group

Zespół powstał tak gdzieś z początkiem drugiego tysiąclecia a więc nie tak dawno. Żeby napisać cokolwiek o takowym, to niewątpliwie pewien kłopot. Mając, jednakowoż do czynienia z tak bogatą przeszłością muzyków tworzących owe dzieło - to bagatela. A więc do rzeczy:

&His Boys Ragtime Group Włodzimierz HalikWłodzimierz Halik W zespole gra na saksofonie basowym. W latach 80, podczas stanu wojennego, z powodu braku na rynku kalafonii, został zmuszony do zmiany kontrabasu na sax.bas. Nie żałuje tego, gdyż jest chyba jedyny w naszym kraju, grającym na tym instrumencie. Obecnie kalafonię można kupić wszędzie, jednak Włodek pozostał przy saksie z którym wiąże się pasjonująca historia. Ów saksofon odkupiono od kurpiowskiego włościanina, używającego tegoż instrumentu do... kiszenia ogórków.

&His Boys Ragtime Group Waldemar WolskiWaldemar Wolski Puzonista, który został liderem zespołu po przegranym losowaniu (nikt nie chciał). Okazało się, że los był szczęśliwy, bo Waldek znakomicie aranżuje i świetnie radzi sobie na pianinie a w ragtimie jest to instrument dodatkowy - obowiązkowy.

&His Boys Ragtime Group Krzysztof MarszałekKrzysztof Marszałek zwany "Jenerał" Chociaż miałby prawo przejść na wcześniejszą emeryturę jako fagocista to porzucił ten instrument dla banja! Powodów jest przynajmniej trzy: primo... Domniemane uczulenie na drewno. secundo... Zbyt duża wibracja mózgu przy niskich tonach. tercio... Najważniejszy. Fanatyczne zamiłowanie do Jazzu Tradycyjnego.

&His Boys Ragtime Group Lech SzprotLech Szprot W &His Boys Ragtime Group obsługuje: klarnet, flet, saksofon altowy, kazoo i czasami śpiewa. Chyba był to decydujący fragment jego C.V. dla działu personalnego zespołu.

Bez wątpienia najlepszą rekomendacją są bandy w których grali lub grają obecnie wymienieni muzycy. Są to: Asocjacja HAGAW, Vistula River Brass Band, Prowizorka Jazz Band, Alexanders Ragtime Band, Big-Band RIFF, Blues Fellows. W programie klasyka ragtime'u, Happy Jazz, adaptacje evergreenów światowych, polskich hitów, przeróbki standardów muzyki poważnej i niepoważnej.